36. 5vös 5km futóverseny

2019.05.14.
36. 5vös 5km futóverseny
2019. május 7-én a kisiskolásoktól kezdve a hallgatókon át az idősebb korosztályig 1100 ember húzta fel a futócipőjét és tette meg az öt kilométer hosszúságú távot az ELTE Lágymányosi Campusa körül.

Az eseményt Lágymányosi Eötvös Napokra (LEN) készülődő helyszínen rendezte meg az egyetem, ahol az indulás előtt fél órával még több százan álltak sorba a rajtszámokért. A közös bemelegítést Varga Diána aerobik- és trambulinedző tartotta a versenyzők számára.

A futók között tiszteletét tette Prof. Dr. Borhy László, az ELTE rektora, aki az 1-es rajtszámmal állt a starthoz. A GTI hallgatói is szép számmal képviselték intézetünket. A HÖK csapata 5 fővel indult el a versenyen és 25-35 perc között teljesítették a távot, majd közösen nyújtották le a kilométereket. Amikor megkérdeztük őket arról, hogyan élték meg a futást, mindannyian egyetértettek abban, hogy ez a kezdeményezés nagyon ösztönző arra nézve, hogy ha valaki eddig nem mozgott, most belevágjon a futásba, és beépítse a hétköznapokba. Bár idén nem sikerült a közös GTI-s felkészülés a versenyre, most elhatározták, hogy szeptembertől együtt eddzenek majd a következő 5vös 5km-re.

Ezúton is gratulálunk minden résztvevőnek, hiszen ezzel az 5 km-rel, a felkészítő edzésekkel – és reméljük a folytatással – az esemény hozzájárult egy fittebb, egészségesebb életmódhoz.

Az eredményeket itt tudjátok megtekinteni.