A GTI titánjainak küldetése teljesült az intézeti OEV-n

Kraszovszkaja Zlata | 2021.03.30.
A GTI titánjainak küldetése teljesült az intézeti OEV-n
Radvány Orsolya harmadéves kereskedelem és marketing alapszakos hallgató a GTItánok csapatkapitányaként szerepelt az Országos Esettanulmányi Verseny intézeti fordulóján. Arra kértük, meséljen nekünk az eseményről és az ott szerzett tapasztalataikról. 

– Hol találkoztál elsőként a versenyfelhívással? Rögtön tudtad, hogy jelentkezni szeretnél, vagy még gondolkodtál a lehetőségen? 

A GTI honlapján láttam először a felhívást, ekkor még csak az érdeklődésemet keltette fel az esemény. A részvételen csak a Zynterntől kapott hírlevél elolvasása után kezdtem el gondolkodni, a többieknek is ekkor mutattam meg, és végül közösen úgy döntöttünk, hogy részt veszünk rajta. Így alakult meg a GTItánok. Négyen, végzős alapszakos hallgatóként vágtunk neki a versenynek, Zsófi pénzügy és számvitel szakra jár, Dominik, Isti és én pedig kereskedelem és marketingre.

– A GTItánok egy nagyon ötletes csapatnév, mesélnél róla, hogy miként jött létre?

Őszintén szólva még nem is voltunk teljesen biztosak abban, hogy indulni szeretnénk a versenyen, amikor Dominik bejelentette, hogy már ki is találta, mi lesz a nevünk. A név alapjául az Attack on Titan című sorozat szolgált, ezt követően az Intézet nevét is bevontuk, és megszületett a GTItánok.

– Minden effajta eseményen való részvétel mögött megbújik valamilyen motiváció. Elmondanád nekünk, hogy nálatok mi volt az tényező, ami miatt végül arra a döntésre jutottatok, hogy belevágtok?

Elsősorban a tapasztalatszerzés miatt indultunk el. Ösztönzőleg hatott ránk az, hogy az egyetemen tanultakat valós szituációkban is kipróbálhatjuk és alkalmazhatjuk. Emellett úgy gondoltuk, egy ilyen típusú versenyen való részvétel jól fog mutatni majd az önéletrajzunkban. Természetesen a kapcsolatépítés sem volt utolsó szempont, hiszen a versenyt olyan neves vállalatok támogatják, mint például a MOL vagy a KPMG. 

– A jelentkezést követően milyen célokat tűztetek ki a részvétel kapcsán?

Mindenképpen szerettünk volna bejutni legalább a belső fordulóba, hogy prezentálhassuk az ötleteinket az egyetemi oktatóinkból alakult zsűri előtt. Abban csak reménykedni mertünk, hogy a bemutató elnyeri a tetszésüket, és továbbjutunk a legjobb három csapat közé. 

– Milyen volt a közös munka a csapattársakkal? Meglátásaitok szerint az online térben történő munkavégzés hatékonynak bizonyult számotokra?

Nagyon szuper volt! Bár szomorúak voltunk, hogy a kialakult helyzet miatt nem tudtunk élőben találkozni, de úgy vettük észre, hogy a feladatmegoldás sokkal hatékonyabban zajlott online. A szűkös határidők miatt nagy hangsúlyt kapott az önálló munka, ennek ellenére rengeteget beszéltünk a közösen kialakított csetcsoportunkban. Ezért ha valaki elakadt vagy kérdése volt, rögtön tudtunk segíteni egymásnak. Fontosnak tartottuk, hogy egy-egy mérföldkőhöz érve szóban is megbeszéljük az eredményeket, ebben a Teams volt nagy segítségünkre. Elengedhetetlenek éreztük az őszinte kommunikációt, mert eredményes és hatékony munkát szerettünk volna kiadni a kezeink közül. Emiatt bátran fogalmaztunk meg építő jellegű kritikákat a másik munkájával kapcsolatban, a folyamatos visszacsatolásoknak köszönhetően pedig nagyon könnyen tudtunk haladni.