Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Kántor Kata

2021.03.23.
Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Kántor Kata
Kántor Kata, az ELTE Gazdálkodástudományi Intézet gazdálkodási és menedzsment alapszak hallgatói táborát erősíti. A GTI HÖK-ben gazdasági alelnökként végzi a munkáját, amelynek során feladata áthatja az egész Elnökség működését.

– Jelenleg az ország egyik legnépszerűbb gazdaságtudományi alapszakán végzed a tanulmányaid. Ha ki kellene emelni egy meghatározó pillanatot, hogy miért a GTI-re esett a választásod, mi lenne az?

Igazából a 2018-ban megrendezett Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításig nem is hallottam arról, hogy az ELTE-n is indítanak gazdasági képzéseket. Emlékszem, hogy teljesen véletlenül keveredtem a GTI standjához, ahol Tóth Zsuzsanna tanárnő mesélt nekem az Intézetről, a képzési struktúráról és arról, hogy mitől egyedi és más az itteni oktatás a többi egyetemhez képest. Ez a beszélgetés rendkívül meghatározó volt számomra, és innentől kezdve nem is volt kérdés, hogy mi fog szerepelni a felvételim során az első helyen.

– A Hallgatói Önkormányzat életében milyen formában segíted az Elnökség munkáját? Melyik feladat elvégzése jelent kihívást számodra?

Gazdasági alelnökként feladatom az éves költségvetés elkészítése, amit a többi alelnökkel egyeztetve, az ő célkitűzéseiket és terveiket belekalkulálva dolgozok ki. A legtöbb projektünknek van költségigénye, ezért ez rendkívül fontos feladat. Ami igazán kihívást rejt magában, az az előre tervezés, hiszen egy évre előre kell behatárolnunk, forintosítanunk az egyes pénzügyi tételeket. Mindemellett a költségvetésünk szükséges módosításait is én végzem el. A ciklus végén elkészítem a zárszámadást, ennek során a terv, illetve tényadatok kerülnek összehasonlításra, kielemzésre; megnézhetjük, hogy a kitűzött projektcélokból melyeket sikerült realizálnunk, egyúttal levonhatjuk következtetéseinket. A zárszámadás éppen a hónapban lesz esedékes. Feladatom továbbá valamennyi olyan gazdasági kérdésben való döntés-előkészítés, amelyek áthatják a szervezet egészének működését. Ellátom az ELTE GTI HÖK irodahelyiségének üzemeltetési feladatait: koordinálom és számontartom az irodaszerek beszerzési eljárását, emellett az egyéb beszerzések előkészítéséért is jómagam felelek.

– Tanulmányaid és a szervezetben betöltött pozíciód mellett mi jellemző még a mindennapjaidra?

Az egyetem és a HÖK-ös „munka” mellett – ami számomra talán nem is igazán munka, inkább egy tanulási folyamat, örömforrás és önmegvalósítás – heti 20 órában dolgozom jelenleg. Ebből kifolyólag nem sok szabadidővel rendelkezem, viszont ami marad, azt igyekszem a családommal, barátaimmal és persze a kiscicámmal tölteni. Amikor úgy érzem, hogy összecsapnak a fejem felett a hullámok, és kell egy kevés feltöltődés, nagyon jól tud esni egy itthoni edzés vagy egy futás a természetben.

– Ha ki kellene emelned a legkedvesebb GTI-hez fűződő élményeidet, melyek lennének azok?

Elsőként mindenképpen a gólyatábort említeném meg. A legkedvesebb emlékem, amikor szervezőként vehettem részt a balatonlellei többnapos eseményen. Megismertük az új hallgatókat, kötetlen és oldott hangulatban vezényeltük le a programokat, szorosabb kapcsolatot alakítottunk ki az évfolyamtársaimmal. Életre szóló élményként könyvelhettem el. Másodsorban a GTI HÖK által szervezett rendezvényeket is kiemelném, mivel ezek nagymértékben hozzájárultak ahhoz, hogy úgy érezzem, igenis a GTI közösségéhez tartozom. Végül, a GTI HÖK-höz való csatlakozásom óta elhivatott, keményen dolgozó, remek embereket ismerhettem meg, amiért mindig hálás leszek.

– Úgy tudjuk, már a végéhez közeledik az alapképzésben töltött időd. Milyen jövőbeli céljaid vannak az alapszak elvégzése után?

Szeretném mesterképzésen folytatni a tanulmányaimat, itt a GTI-n. Ezenkívül terveim között szerepel egy felsőfokú német nyelvvizsga letétele is. Amint lehetőségem adódik, szeretnék utazni, valamint bepótolni mindazt, amit az elmúlt egy évben, a koronavírus-járvány miatt el kellett halasztanom.