Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Kraszovszkaja Zlata

2021.03.10.
Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Kraszovszkaja Zlata
Kraszovszkaja Zlata, végzős kereskedelem és marketing alapszakos hallgató meghatározó szerepet vállal a Gazdálkodástudományi Intézet közéletében, mivel az ELTE GTI HÖK kommunikációs alelnökeként látja el mindennapi feladatait.

– Az ELTE GTI által meghirdetett alapszakok közül miért éppen a kereskedelem és marketing lett a nyerő?

Be kell vallanom, hogy nálam a kiválasztási folyamat több évet ölelt fel, mivel eleinte nem igazán tudtam eldönteni, hogy mely terület vonz a leginkább, és hol képzelem el a jövőmet. 2017 szeptemberében egy másik egyetemre nyertem felvételt. Egy évet jártam nemzetközi tanulmányok szakra, ezalatt viszont sikerült bepillantást nyernem néhány gazdasági tárgyba, és ráébredtem, hogy ez az a terület, ami igazán érdekel. Az ELTE GTI-ről az utolsó pillanatban hallottam, egészen pontosan február 15-én. A felsőoktatási felvételi napján, az általam megjelölt szakok listájára került az Intézet által meghirdetett kereskedelem és marketing. Több szempontból is meggyőzve éreztem magam, már az első pillanattól fogva: egy újonnan megalakult, innovatív tanulmányi rendszerrel elindított képzés, angol és magyar nyelvű kurzusok – egyszóval, megfogott. Most visszagondolva rendkívüli öröm számomra, hogy ebbe az irányba sodródtam. Meglátásom szerint ez széles spektrumú elhelyezkedési lehetőségeket kínál a végzés után, ám az is hangsúlyozandó, hogy a „kermark”-ot éreztem leginkább testhezállónak, mivel a gazdasági irányvonalon belül inkább a kreatívabb rész vonzott.

– Már az egyetemi felvételt követően tudtad, hogy szeretnél csatlakozni a Hallgatói Önkormányzat életébe?

Igen, a terveim között szerepelt, hogy részt vegyek valamilyen hallgatói közélethez köthető tevékenységben. Bár nem az elején jött el ez a pillanat, de a GTI HÖK indulását követő néhány hónap elteltével megragadtam a lehetőséget, és 2020 novemberében csatlakoztam a szervezethez mint tanulmányi alelnök. Csaknem egy évvel később Márk elnökjelölti csapatának is tagja lettem, miután felkért, hogy ugyan egy merőben más területen, de folytassam vele a közös munkát.

– Mesélnél kérlek, milyen feladatokat látsz el a szervezet életében, és mi motivál a tevékenységek elvégzésében?

Feladataim áthatják a GTI Hallgatói Önkormányzat egészét, mivel a belső és a külső kapcsolattartás is közéjük tartozik. A külső kapcsolattartás magában foglalja a hallgatók folyamatos tájékoztatását a rendelkezésünkre álló különböző platformokon, a belső információáramlás során pedig a GTI HÖK életét érintő hírek és aktualitások becsatornázása kerül előtérbe. A szervezet egységes arculati megjelenésének biztosítása is a tevékenységi körömbe tartozik. Ennek jelenleg kiemelten fontos a szerepe, mivel az online kommunikációnk nagy hangsúlyt kap, tekintve, hogy a közösségi média csatornáin tudunk csak kapcsolatba lépni a hallgatókkal. Hogy mi a motiváció? Számomra a HÖK egy közösséget jelent, ahol együtt dolgozunk azért, hogy segítsük és megkönnyítsük hallgatótársaink életét. Úgy gondolom, hogy a Hallgatói Önkormányzat egy biztos pont az egyetemi polgárok számára, mivel bármilyen problémával fordulhatnak hozzánk, és mi minden adódó alkalommal kielégítő megoldást igyekszünk kínálni számukra. A motivációmat pont ennek köszönhetem, lételemem a segítségnyújtás. A kommunikációs poszt pedig lehetővé teszi, hogy folyamatosan információkkal „bombázzuk” szeretett közösségünket.

– Az egyetemi közélet esetében úgy látjuk, sikerült kibontakoznod. Esetleg a tanulmányok területén fogalmaztál meg célkitűzéseket, amelyeket szeretnél – vagy akár már sikerült – megvalósítani?

Igen. Az alapképzésbe úgy vágtam bele, hogy szeretnék részt venni az Intézetben megrendezésre kerülő Tudományos Diákköri Konferencián. Véleményem szerint ez az esemény biztosítja a hallgatók első igazi tudományos élményét, egyúttal hozzájárul ahhoz, hogy tapasztalatot szerezzenek a szakdolgozat megírásához. 2020 őszén kínálkozott a lehetőség, ezért az előzőleg kigondolt kutatási témával jelentkeztem az intézeti TDK-ra, amelyen rengeteg élménnyel gazdagodtam. A külföldi továbbtanulás is kilátásba került a célok definiálása során, ezért a közeljövőben a listámon szerepel egy Erasmus+ mobilitási félév, vagy akár egy külföldi mesterképzés.

– Az egyetemi elfoglaltságaid mellett mivel töltöd ki a szabadon maradt időt?

A szabadidőmben az aktív pihenés híve vagyok. A tanulmányaim és a HÖK-ben betöltött pozícióm mellett már egészen hosszú ideje űzöm amatőr szinten a röplabdát, ami a gimnáziumi éveim óta fontos szerepet tölt be az életemben. Az utóbbi időben a futás is központi elemként épült be a mindennapjaimba, a partnerem ebben egy négylábú családtag. Amit tényleges szabadidőnek nevezhetek, az számomra nem más, mint az olvasás, ami kikapcsolódás és egyben feltöltődés is.