Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Madai Márk Valentin

2021.02.24.
Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Madai Márk Valentin
Madai Márk Valentin harmadéves kereskedelem és marketing alapszakos hallgató 2020 augusztusában döntött úgy, hogy elnökjelöltként indul az ELTE GTI HÖK választásokon. Már a középiskolában is fontos szerepet tulajdonított az érdekképviseleti tevékenységnek, így az egyetemi felvételt követően, ebbéli ambíciói is elsődleges szempontúak maradtak. Interjúnkban szeretnénk bemutatni, mit is jelent a tanulmányok teljesítése mellett ellátni ezt a kulcsfontosságú tisztséget.

– Mielőtt rátérnénk az Elnökség működésére és az ott betöltött szerepedre, szeretnénk, ha mesélnél egy kicsit arról, hogy az egyetemi jelentkezés során miként került a listád első helyére az ELTE GTI?

A felsőoktatásba vezető utam egészen kalandosnak bizonyult. Évekig arról álmodoztam, hogy egyszer jogászhallgató leszek, majd erősen sodródtam a nemzetközi tanulmányok felé. Mindig is vonzott a diplomácia, ahogyan az is, hogy a nyelvi készségeim kamatoztatására alkalmas erőtér nyílhatott volna meg előttem. Az elhelyezkedési lehetőségek, a végzés utáni kilátások és a versenyszféra néhány szereplőjével folytatott egyeztetéseim – és természetesen egy kis családi impulzus – hatására végül az ELTE GTI kereskedelem és marketingre voksoltam. 

– A felvételt követően milyen ambíciók fogalmazódtak meg benned az egyetemi életben való szerepvállalással kapcsolatban?

Az akkor első évfolyamára felvételit hirdető Gazdálkodástudományi Intézet sok-sok izgalmat rejtegetett magában, hiszen tudtam, hogy valami újnak lehetek aktív részese. Az Intézet újdonsága abban is megmutatkozott, hogy nem volt kiépült érdekképviselete, amely már középiskolai tanulmányaim alatt is erősen magával ragadott, az Emberi Erőforrások Minisztériuma által létrehozott Országos Diák Tanácsban. Szerettem volna alapítója lenni a GTI HÖK-nek, mivel számomra ez egy lehetőség a kibontakozásra, a fejlődésre. A csapatkollaborációnak, a munkamorál finomításának, a soft skillek fejlesztésének vagy éppen a konfliktushelyzetek megoldásának mind-mind serkentő színtere a GTI HÖK.

– Úgy látjuk sikerült elérni a célt, mivel a GTI HÖK elnöki pozíciója jelenleg téged illett. Mesélnél arról, hogy mit is jelent egy érdekképviseleti szervezet elnökének lenni?

Komplex feladat- és hatáskör jellemezi az elnöki pozíciót, amely komoly felelősségtudatot és a szervezet iránti töretlen elköteleződést követel meg. Az Alapszabályban rögzített kötelezettségeimnek eleget téve, összehangolom az Elnökség tagjainak munkáját, képviselem szervezetünket az intézeti és egyetemi szervek előtt. A legfontosabb küldetésemnek a GTI HÖK irányvonalának meghatározását tartom, amely magában foglalja a közel 4000 fős hallgatói közösség szervezetünkről alkotott képének, percepciójának folyamatos javítását.

– Bizonyára sok megkeresés, illetve kérdés érkezik a HÖK-höz, téged milyen témával kereshetnek a hallgatók?

A hallgatók előtt bármilyen érdeksérelem esetén nyitva áll az ajtóm, ezáltal az Elnökség ajtaja is – a probléma horderejétől függetlenül. Amikor egy hallgatói kérdés érkezik a postafiókomba, minden alkalommal arra törekszem, hogy a teljesség igényével elégítsem ki az érdeklődő információigényeit: hogy naprakész, hiteles és hasznos tájékoztatást nyújthassak. Előfordul, hogy az adott szakterületért felelős alelnökömhöz fordulok, és delegálok feladatokat. Ez természetesen azért működik ilyen gördülékenyen, mert valamennyi elnökségi tag képzett és szakmailag felkészült, a saját területén kellő magabiztossággal rendelkezik.

– A feladatkörök komplexitása azt sugallja számunkra, hogy kevés szabadidővel gazdálkodhatsz, ezzel kapcsolatban megosztanál velünk néhány részletet?

Ez így van, sok szabadidővel sajnos nem büszkélkedhetem, ugyanis a GTI HÖK elnökeként végzett tevékenységem ekvivalens egy részmunkaidővel, ami egy vezető gazdasági képzéssel párosítva időnként megköveteli, hogy magas fordulatszámon pörögjek. Ugyanakkor természetesen fontosnak tartom, hogy azzal is foglalkozzam, ami „csak úgy leköt”. Ilyen számomra a nyelvtanulás: 2020-ban megtanultam spanyolul, és 9 hónap kitartó munkája utána sikeres felsőfokú nyelvvizsgát szereztem. Nem hagytam fel, 2021-től az orosz felé vettem az irányt. Imádok utazni, felfedezni, barangolni. Hiszem, hogy kis országunk rengeteg csodás zegzugot rejt: Eger, Székesfehérvár, Szeged közel kerültek a szívemhez. Végül megemlíteném, hogy a sportolás is része az életemnek. Ez talán a legalkalmasabb időtöltésem a mindennapi stresszhelyzetektől való elvonatkoztatáshoz.