Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Medve Vivien

2021.04.01.
Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Medve Vivien
Medve Vivien másodéves kereskedelem és marketing alapszakos hallgatóként éli egyetemista mindennapjait. Emellett tanulmányi alelnökként segíti az ELTE GTI HÖK munkáját – az egyik legfontosabb területért felel.

– Miért az ELTE-re esett a választásod az egyetem kiválasztása során?

Már fiatalabb koromban is vonzott az ELTE, de akkor még nem igazán ismertem olyan kart, ahol el tudtam volna képzelni magamat. Az érettségivel csaknem egyidőben jött létre a Gazdálkodástudományi Intézet, amely nyomban felkeltette az érdeklődésemet. A középiskolában tipikusan azon továbbtanulni vágyók táborát erősítettem, akik egészen az utolsó pillanatig kivártak a végleges irány meghatározásával. Egy szempont azonban biztos volt számomra: a jövőben elsődlegesen kreatív területen szeretnék érvényesülni, így a kereskedelem és marketing szak felé orientálódtam. Adtam a GTI-re járó ismerőseim véleményére, és megerősítést nyertem az egyetemhez, illetve a szakhoz fűződő elképzeléseimet illetően.

– Miként ismerkedtél meg a Hallgatói Önkormányzattal?

Már az egyetem előtt volt szerencsém a HÖK-ről tájékozódni, mégpedig a legjobb barátnőmön keresztül, aki korábban a szervezet egyik meghatározó karaktere volt, így a beszélgetéseink során számtalan alkalommal szót ejtettünk a szervezetben zajló tevékenységekről. Ugyanakkor már felsőoktatási tanulmányaim megkezdése előtt is foglalkoztatott a csatlakozás gondolata, ám gólyaként elsősorban a tanulmányaimra fókuszáltam, valamint meg szerettem volna szokni az új környezetet.

– Végül hogyan csöppentél bele az ELTE GTI HÖK életébe?

A csatlakozásomat semmiféle tudatos tervezés nem előzte meg, minden lépés olyan hirtelen követte a másikat. A 2020. évi gólyatáborban szervezőként vettem volna részt, és az egyik csapatépítő alkalom során ismerkedtem meg Márkkal, jelenlegi elnökünkkel. Nem telt el néhány nap, és jött a telefon, amely egy felkérésre vonatkozott, egészen pontosan a tanulmányi alelnöki tisztség betöltésére. Némi gondolkodás után arra az elhatározásra jutottam, hogy élek a felkínált lehetőséggel, és belevágok egy új terület felfedezésébe.

– Ezek szerint a tanulmányi alelnöki pozíció meglehetősen új terület volt még a számodra. Sok időt vett igénybe a betöltéshez szükséges tudás elsajátítása? 

Igen, számomra markánsan új volt a pozíció és az azzal járó tudásanyag is. Az elődöm – a jelenlegi szociális alelnök – nagyon sokat segített abban, hogy minden tanulmányi területet érintő feladatra szakmailag felkészüljek. Ennek köszönhetően úgy vélem, hogy sikeresen elsajátítottam az alelnöki feladat- és hatáskörből fakadó kötelezettségeket, így legfőképpen hallgatótársaim tanulmányi jellegű érdekképviseletét.

– Ha pár szóban össze kéne foglalnod, hogy mit adott számodra az egyetem, mi lenne az?

Úgy gondolom, hogy a gimnázium után a felsőoktatási erőtérbe való belépés óriási szabadságot kínál a hallgatók számára. Ez az, amire már nagyon vágytam. Amint megérkeztem a GTI-re, vele együtt érkezett az önállóság is az életembe. Emellett itt fogalmazódtak meg bennem azok a jövőbeli tervek, amelyeket el szeretnék érni a későbbiekben.