Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Molnár Levente

2021.03.03.
Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Molnár Levente
Molnár Levente elnökhelyettesként tevékenykedik a GTI HÖK életében. Betöltött pozíciója sokoldalúságot és rendszerekben való gondolkodást követel meg. Levente nemzetközi gazdálkodás alapszakos hallgató, aki az utolsó pillanatban csöppent az ELTE GTI-re.

– A felvételi eljárás során miként került fel a listádra az ELTE Gazdálkodástudományi Intézet?

A GTI-re a pótfelvételi eljárás során kerültem be, mivel korábban még nem hallottam az Intézetről mint lehetséges opcióról. Végül egy kedves ismerősöm ajánlásával jelöltem be a GTI által meghirdetett nemzetközi gazdálkodás alapszakot. Míg a többiek már megkapták a felvételről szóló értesítést, én továbbra is izgultam, vajon sikerül-e a bejutás, ezért a 2019-es nyaram inkább aggódásból állt, mint pihenésből. Most visszagondolva erre, igazán örülök, hogy ebbe az irányba sodort az élet.

– Ez alapján feltételezzük, hogy eleinte talán nem is gazdasági vonalon szerettél volna elindulni. Mi volt az eredeti elképzelés az egyetemi jelentkezés kialakítása során?

Helyes a feltételezés, mivel egészen tizedik osztályig a sorrendem a következőképpen épült fel: jog, nemzetközi kapcsolatok, politológia. Ekkortájt viszont elkezdtem jobban érdeklődni a saját cégünk működése iránt, és szép lassan belekóstoltam a gazdasági terület rejtelmeibe. Éreztem, hogy vonz ez a közeg, így a gazdálkodástudományi képzések között kezdtem el keresni a számomra leginkább megfelelőt, így találtam rá a nemzetközi gazdálkodás alapszakra.

– Az egyetem megkezdése előtt fogalmaztál meg célokat, amelyeket a végzés előtt szeretnél teljesíteni?

Igen, kitűztem néhány fontos mérföldkövet magam elé, és úgy érzem, jó úton haladok afelé, hogy teljesítsem őket, sőt néhányat már sikerült is kipipálnom. Terveim között szerepelt, hogy bizonyítsam rátermettségemet mind a tanulmányi, mind a közéleti területen belül. Ezen kívül a nyelvtanulás kapcsán is megfogadtam, hogy egy új nyelv elsajátításával bővítem a palettát. Az utóbbi időben többször is megfordult a fejemben az Erasmus+ mobilitási programban való részvétel lehetősége is, így talán a közeljövőben ebbe is belevágok.

– Ha már szóba került a közélet, mesélnél arról, hogy elnökhelyettesként milyen feladatokat látsz el a szervezet életében?

Lényegében Márk általános helyetteseként látom el mindennapi feladataimat, amennyiben akadályoztatva van valamilyen téren, helyettesítésre van szüksége, én veszem át a projektek koordinációját. Ezen felül a dokumentumok iktatása, rendszerezése, az adminisztrációs folyamatok, az alelnökök munkájának összehangolása és az utánpótlás kialakítása is a feladataim részét képezik. Ezt kiegészítendő, a nemrégiben létrehozott Diákszervezetekért felelős Bizottság menedzselése is – a gazdasági alelnökkel karöltve – engem illet meg. A bizottság fő célja egy hivatalos fórum megteremtése a szakkollégiumi vagy diákszervezeti kezdeményezések támogatására, felkarolására, egy akkreditációs szabályzat kidolgozása, továbbá az alapítási folyamat segítése.

– Úgy látom átfogó szerepet töltesz be a Hallgatói Önkormányzat életében. Kifejtenéd, hogy miként is kerültél a GTI érdekképviseleti tevékenységének kellős közepébe?

Az előző évben, többek között Márkkal és Zlatával – a jelenlegi kommunikációs alelnökkel – kezdtünk el dolgozni egy GTI-s projekten, mégpedig egy szakkollégium létrehozása lett volna a cél, ám sajnálatos módon ennek elindítását a vírus meghiúsította. Ezt követően, amikor Márk augusztusban eldöntötte, hogy indul a választásokon, felkért az elnökhelyettesi tisztség betöltésére, amelyre kapásból igent mondtam, mivel szerettem volna részese lenni a GTI HÖK életének. Balatonalmádiban, a középiskolás éveim alatt már voltak érdekképviseleti tapasztalataim, ezért evidens volt számomra, hogy mindenképpen szeretnék valamilyen formában csatlakozni ehhez a közösséghez. Ha definiálnom kellene a miértjét, úgy fogalmaznám meg, hogy a Hallgatói Önkormányzat egy kapcsot jelent saját magam, a hallgatók, az Intézet és az ELTE között. Bízom benne, hogy sikerül maradandót alkotnom ebben az elnökségi ciklusban.