Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Móna Balázs

2021.04.16.
Az ELTE GTI HÖK Elnökségének bemutatkozása – Móna Balázs
Móna Balázs az ELTE GTI nemzetközi gazdálkodás alapszakos hallgatója. Rendezvényekért felelős alelnökként egy kiemelt terület felelőse, mivel az Intézetünkbe újonnan érkező hallgatók eredményes integrációja és a már meglévő GTI-s közösség összehangolása rettentő fontos szerepet kap tevékenységében.

– Milyen szempontokat vettél figyelembe az egyetemi jelentkezésed során?

Egész életemben szerettem az új dolgokat, ez az egyetemválasztásnál erősen megmutatkozott. Értesültem a hírről, hogy az ELTE-n gazdasági képzések is indulnak, ezért 2018-ban úgy döntöttem, jelentkezem a nemzetközi gazdálkodás alapszakra. Számomra sokat jelentett, hogy az ELTE-nek már akkor is nagy tekintélye volt, amikor jelentkeztem a képzésre, kiegészülve az újonnan született Gazdálkodástudományi Intézettel, ez tűnt a legjobb választásnak.

– A szakodban rejlő lehetőségek melyike sodort téged a gazdasági terület felé?

Kifejezetten sok dolog iránt érdeklődöm, és az alapképzési szak kiválasztásánál próbáltam ezt szem előtt tartani. Átgondoltam, mely területek érintenek közvetetten más tudományágakat, és a nemzetközi gazdálkodásban rejlő lehetőségek megragadtak. A gazdaság és az üzleti élet azért kerültek a figyelmem középpontjába, mert napjainkban már szinte minden ágazatnak van gazdasági vonatkozása. Ennél fogva az „NG” tökéletes választásnak tűnt számomra, és mióta megtapasztaltam, mit is rejt magában ez a képzés, elmondhatom, hogy széles körben tágította a világnézetem.

– A rendezvények világa igencsak sokrétű feladat, és esetedben ez már a második Elnökség, ahol ezt a pozíciót te képviseled. Az ELTE GTI HÖK esetében jelenleg mit is jelent rendezvényekért felelős alelnöknek lenni?

Feladataim közé a különböző tematikájú rendezvények előkészítése és lebonyolítása tartozik. Emellett fontos jelentőséggel bír a GTI-s közösség összekovácsolása, amihez az ilyen jellegű programok nyújtanak segítséget. Sajnálatos módon a járvány alatt valamelyest beszűkült az eszköztárunk, de azért próbáljuk online eseményekkel színesíteni a hallgatók életét, illetve nagyon sok jövőbeli munkát alapozok meg ebben az időszakban. Jelenleg a legnagyobb ilyen projektem a 2021-es gólyatábor. Reménykedünk, hogy az idei többnapos rendezvényt az eredeti terveink szerint kelthetjük életre.

– Véleményed szerint a gólyatábor milyen jelentőséggel bír az újonnan érkező hallgatók számára?

Szerintem az integráció egy meghatározó lépcsőfoka. Itt születnek meg az első barátságok, itt körvonalazódik, kikkel jársz majd az első órákra, kikkel „gyűröd” majd az első zárthelyi dolgozatokat. A későbbi kapcsolati háló egyik alappillére, ami hozzájárul ahhoz, hogy a hallgatók úgy érezzék: „Az ELTE GTI közösségéhez tartozunk!”.

– Visszatekintve az eddigi egyetemi éveidre, utólag változtatnál-e valamin?

Nem változtatnék semmin. Úgy vélem, hogy minden botlásnak és alulteljesítésemnek is tanító ereje volt. Szükségem volt a negatív élményekre is ahhoz, hogy fejlődni tudjak. Mindent összevetve, ha újra is kezdeném az egyetemet, az eddigi utat járnám végig.