Elstartoltak szaktájékoztatóink

2019.11.26.
Elstartoltak szaktájékoztatóink
Az ELTE GTI intézetigazgató-helyettesei, Andor György és Margitay Tihamér a Trefort-kertben található Gólyavár Pázmány Péter termében tartottak 2019. november 20-án tájékoztatót az Intézet 2020 szeptemberében induló alapszakjairól.

November 20-án az ELTE GTI szakjai és képzési rendszere iránt érdeklődő középiskolások és szüleik, valamint egyetemista diákok töltötték meg a Trefort-kertben található Gólyavár Pázmány Péter termét.

Andor György tanszékvezető egyetemi tanár röviden ismertette az ELTE érdemeit, mint például, hogy a HVG Diploma felmérései szerint mind oktatói, mind hallgatói kiválósági szempontokat figyelembe véve Magyarország legjobb egyeteme. Ez követően az Intézetről és az általuk indított szakokról, azok népszerűségéről, a felvételihez szükséges átlagpontszámok alakulásáról és az intézményspecifikus különbségekről beszélt. Andor György arra is kitért, hogy milyen előnyei vannak, ha az ELTE GTI-t választja az ember. A teljesség igénye nélkül ilyen például az egyetem presztízse, amely nagymértékben megnövelheti a diploma értékét, vagy a szakváltás lehetősége szinte a képzések egész ideje alatt, továbbá a válaszható szakok tanegységei magyar és angol nyelven is hallgathatóak. Az intézetigazgató-helyettes beszélt az oktatási környezet fejlődéséről és az új campusról, amelyet januártól vehetnek majd használatba a GTI hallgatói és oktatói. Emellett az ösztöndíjrendszer is említésre került, amely segítségével a félévenkénti 320.000 Ft-os önköltség térítési díj 170.000 Ft-ra csökkenthető.

Margitay Tihamér és Andor György közösen mutatták be az Intézet által kínált alapszakok sajátosságait. Megtudhattuk, hogy mivel foglalkoznak a képzésekről kikerülő, azokat elvégző szakemberek, szó esett a különböző szakok főbb tantárgyairól és az elhelyezkedési lehetőségekről is.

Ti kérdeztétek:

Az alapszakválasztás befolyásolja a mesterképzésekre való bekerülés lehetőségeit?
Nem. Az alapszakok bármelyikéről lehet jelentkezni az összes mesterképzésre.

Az angolon kívül más idegen nyelveken is lehet tárgyakat teljesíteni?
A GTI alapképzései kurzusainak teljesítése csak magyar és angol nyelven lehetséges. Ezeken felül az ELTE biztosít lehetőséget más idegen nyelvek tanulására, illetve a szabadon választható blokk tárgyainak esetében van erre lehetőség.

Az emeltszintű matematika érettségi nem teljesítése hátrány a gazdasági szakokon?
Az oktatók a középszintű matematikai tudást veszik alapnak a képzéseknél.

El lehet fogadtatni felsőoktatási intézményekben teljesített tárgyakat?
Igen. Észszerű kereteken belül van erre lehetőség.

Az Erasmus és a Campus Mundi programok keretein belül külföldön töltött félévek csúszással járnak?
Nem feltétlenül, de ügyesen kell menedzselni az embernek a tárgyait, előre utána kell járni mindennek.

A tájékoztató után az érdeklődőkkel beszélgettünk:

Frank Péter, Budapesti Fasori Evangélikus Gimnázium

Legjobban a nemzetközi gazdálkodás és a gazdálkodási és menedzsment érdekel, a marketinges vonal játszik még, de az kevésbé erősen. Nagyjából már kialakult, hogy mit szeretnék, leginkább az ELTE, ami vonz. A Corvinus ugye fizetőssé vált, itt pedig elég jó presztízzsel rendelkezik az egyetem. Úgy vagyok vele, hogy ha valahol gazdaság, akkor az ELTE-n. A tájékoztatót elég hasznosnak és informatívnak éreztem, sok mindenre választ kaptam.

Sztanojev Míra, ELTE, nemzetközi tanulmányok

A duális képzésben gondolkodom, ezért is érdeklődőm jelenlegi ELTE-sként a GTI szakjai iránt. Van közgazdaságtan kurzusom, azt láttam és éreztem, hogy tetszik, ezért úgy gondoltam, hogy kiegészítésképp nagyon jó lenne egy gazdasági képzés a mostani mellé. A tájékoztató érdekes és hasznos volt, segített kicsit előrébb jutnom, de egyelőre még csak ismerkedek az Intézet képzéseivel. Nekem ugye nem lesz nagy váltás az egyetemi környezet.

Ha kíváncsiak lennétek további alap- és mesterszakos tájékoztatókra, az alábbi linket éritek el a decemberi események időpontjait: https://gti.elte.hu/nyiltnapreg