Ismerd meg a GTI HÖK-öt: Mezey Mercedes

2019.06.03.
Ismerd meg a GTI HÖK-öt: Mezey Mercedes
Mezey Mercédesz a GTI HÖK elnökének jelenlegi jobbkeze: közvetlenül segíti az elnök munkáját, és igyekszik összekovácsolni a GTI csapatát. Vezetés és szervezés mesterszakos hallgató, aki 2018-ban diplomázott műszaki menedzserként, és ugyanebben az évben jelentkezett az ELTE GTI-re, ahol most egyetemista napjait tölti. De még hogyan!

Egy műszaki menedzser alapképzéses diplomával a kezedben miért az ELTE GTI-t választottad?

Mikor kiderült, hogy 2018 szeptemberében elindul a GTI, onnantól kezdve egészen egyértelművé vált számomra, hogy biztosan jelentkezni fogok az Intézet vezetés és szervezés mesterszakjára. Ezzel együtt világossá vált, hogy olyan felsőoktatási működést fognak felmutatni, amellyel egyedülállóvá válnak a piacon. Számomra fontos volt, hogy tudjak az egyetem mellett dolgozni, hiszen gyakorlati tapasztalat nélkül manapság szinte lehetetlen elhelyezkedni. Ebben pedig teljesen partner az Intézet, hiszen úgy alakították ki az órarendet, hogy ha valaki szeretne, legyen lehetőség dolgozni is. Másik elengedhetetlen szempontja annak, hogy ide jelentkeztem, az az, hogy már az alapszakos szakirányválasztás óta érdekelt a minőségmenedzsment és folyamatmenedzsment. Itt pedig mesterszakon erre is van lehetőségem. A döntésemben szerepet játszott továbbá az, hogy több olyan oktató is tanít az ELTE GTI-n, akikkel találkoztam már az alapképzésem alatt. Ezáltal tudtam, hogy olyan oktatókkal leszek körülvéve, akik naprakész oktatási anyagok mellett képesek arra, hogy a hallgatókat partnerként kezelve támogassanak minket a képzés során. Ez pedig számomra fontos volt, hiszen nekik oktatóknak szintén ugyanolyan fontos, hogy mi megtanuljuk az adott tananyagot, mint nekünk hallgatóknak.

Részt vettél a GTI legelső gólyatáborában. Mit gondolsz, miért fontos egy ilyen esemény első évfolyamos hallgatóként?

Igen, volt szerencsém szervezőként részt venni. Szerintem, aki teheti, mindenképpen vegyen részt a gólyatáborban. Rengeteg remek lehetőséget nyújt a tanév kezdete előtt. Megismerhetjük a szaktársainkat, évfolyamtársainkat, illetve a felsőbb éveseket is. Megismerhetjük személyesen is a fontosabb szervezeteket és azok tagjait, illetve olyan alapvető információkat gyűjthetünk össze, amelyek nagyban megkönnyítik az évkezdést. 

Ha jól tudom, te az alapszakos éveid alatt nagyon aktív közösségi életet éltél, és több pozícióból segítettél a hallgatóknak. Mesélnél erről?

Igen, természetesen. Az alapszak alatt két évig hallgatói képviselőként tevékenykedtem, először sportfelelősként, majd a második évben a Kari Diákjóléti Bizottság vezetőjeként. Ebben a két évben rengeteget tanultam és fejlődtem, illetve rájöttem, hogy mennyire szeretek tenni a hallgatókért. Pont ezért mindenképpen szerettem volna részese lenni az ELTE GTI HÖK elindításának, mert szerettem volna valami maradandót alkotni és hagyni az utókor számára. 

Jelenleg elnökhelyettesként milyen feladatokat látsz el a GTI HÖK-ben? 

Ennek a pozíciónak a fő mozgatórugója, hogy segítsem az elnök munkáját. Felügyelem a HÖK átfogó adminisztrációját, továbbá az elnökség és a bizottságok működését, és segítem a csapatkohézió kialakítását a HÖK-ön belül. Mivel nem egy konkrét terület feladatait látom el, így nagyon változatos teendőkkel találkozom a mindennapok során. Ebből adódóan ezeket nehéz definiálni, igyekszem legjobb tudásom szerint ellátni a felmerülő tennivalókat. Ezen felül részt veszek két bizottság munkájában is, a Kommunikációs Bizottságban és a Szociális Bizottságban is, amelyek jelenleg rengeteg izgalmas kihívással küzdenek, hiszen most tesszük le az alapokat minden területen. Éppen ettől is ennyire motiváló a HÖK munkája a kezdetekben, hiszen létre kell hozni egy olyan szervezetet, amely megfelelően tudja képviselni a hallgatói érdekeket amellett, hogy működésének folytonosságát is biztosítanunk kell minden területen.

Ez a munkakör tényleg változatosnak hangzik. Azon kívül, hogy célodul tűzted ki a HÖK munkájának segítését, mit szeretnél még elérni az egyetemen?

Első körben a legfőbb cél a diploma megszerzése. Addig is szeretném élvezni az egyetemista mindennapjaimat. Nagyon megszerettem az ELTE-t, így nehéz szívvel fogom itthagyni a mesterszak végén. De ki tudja, lehet, hogy maradok még egy képzésre.