Másnak lenni, mint a többiek – ELTE GTI az idei Educatión

2019.01.22.
Másnak lenni, mint a többiek – ELTE GTI az idei Educatión
2019. január 10. és 12. között a Hungexpo „A” csarnoka több tízezer fővel telt meg: a kiállítók, a leendő és visszatérő diákok, valamint az őket nagy izgalommal váró oktatók személyesen találkozhattak és beszélgethettek egymással. Természetesen az ELTE GTI lelkes csapatát is megtalálhatták az érdeklődők.

Andor György, az ELTE GTI intézetigazgató-helyettese már az első napon előadásban mutatta be, hogy mit tudnak kínálni az ELTE GTI képzései. Mint elmondta, a GTI számára nem a létszám-maximalizálás az első számú törekvés, hanem azoknak a hallgatóknak a megtalálása, akiknek az ELTE kínálja a leginkább testhezálló képzési rendszert. A szakmai hangsúlyok mellett a szakváltási vagy az angol nyelvű tárgyfelvételi lehetőségek mind-mind olyan sajátosságok, amelyek máshol ilyen csomagban nem érhetők el.


Andor György, Tóth Zsuzsanna

A GTI standján az oktatói, hallgatói és oktatásszervezői munkatársak három napon keresztül fáradhatatlanul válaszoltak a kilátogató diákok és szülők kérdéseire. Tóth Zsuzsanna, a Menedzsment és Üzleti Jogi Tanszék tanszékvezetője szerint a leggyakoribb kérdések a ponthatárok alakulásával, a gazdálkodási szakok közötti különbségekkel, az elhelyezkedéssel és az ELTE megkülönböztető jegyeivel kapcsolatban vetődtek fel.

Elsősorban alapszak iránt érdeklődőkkel beszélgettem. Sokakat érdekli a gazdasági irány, de pontosan nem tudják még, hogy azon belül mi az, ami igazán érdekli őket. Ezért kíváncsiak az egyes gazdasági alapszakok közötti különbségekre. Gyakori kérdés még, hogy hogyan és milyen szervezeteknél lehet elhelyezkedni ezekkel a végzettségekkel, milyen irányban tudnak majd továbbtanulni innen. Ami az ELTE-t illeti: nálunk milyen mértékű a személyes interakció az oktatók és a hallgatók között, és természetesen az, hogy az ELTE miben más a többi egyetemnél, mivel tud megkülönböztető versenyelőnyre szert tenni. A mi esetünkben szemináriumi rendszerünk, a szabadon kombinálható magyar és angol nyelvű tárgyak és az ütemezett számokérések érdekelték a legtöbbeket.

Daruka Eszterrel, aki szintén a Menedzsment és Üzleti Jogi Tanszék munkatársa, az Educatio Kiállítás előnyeiről és jelenetőségéről beszélgettünk.

A szakterületem elsősorban a HR, az emberekkel való kapcsolattartás nem véletlenül áll közel a szívemhez. Itt pedig van lehetőség személyesen találkozni, akár egy adott szak hallgatójával, aki a saját tapasztalatait tudja továbbadni. Ugyanakkor részt vesz az intézetvezető és több tárgy oktatója is, akiket szintén konkrétumokkal meg lehet kérdezni, miközben láthatja az érdeklődő, hogy nem vagyunk „emberevők”. Azt gondolom, ez egy kivételes lehetőség, hogy ennyire koncentráltan, kb. 50 felsőoktatási intézmény képviselőivel van lehetőség találkozni egy helyen. A személyes interakció révén jobb, intenzívebb benyomást kelthetünk élőben, mint például – személytelenül – a Facebookon keresztül.


Daruka Eszter, Joó Gábor

Az ELTE Educatión való részvételének előkészítése, lebonyolítása az ELTE Joó Gábor vezette Kommunikációs, Marketing és Rekrutációs Igazgatóságának és a Marketing és Rekrutációs Osztály marketingkommunikációs munkatársának, Báli Bernadettnek volt köszönhető.

Joó Gábor szerint: Az ELTE különlegessége, hogy nagyon sok képzésre lehet jelentkezni hozzánk, egyre kevesebb az olyan szak, amit nem lehet nálunk tanulni. Az a közel 400 év, ami feltette az ELTE-t a térképre, s maga a brand olyan erősségű, hogy lehet rá építeni. Nem vagyok úgymond „régi ELTE-s”, de azt bizton állíthatom, hogy a GTI nemcsak a képzési portfóliójával és azok színvonalával, hanem az attitűdjével, a koncepcionális és pragmatikus gondolkodásával is példaértékű. Szeretem magam, valamint mások elé is példának állítani. Illeszkedik is az ELTE brandjébe, meg mutat is egy másfajta irányt, egyfajta korszerűséget. Nagyon frissen, megújuló szemmel látja a vezetőség a világot, hogy hogyan kellene kinéznie a képzésnek. Éppen ezért ez egy nagyon versenyképes ágazata az ELTE-nek, és ez látszik a számokon is – a várakozásokon felül teljesítettek.

Báli Bernadett, az ELTE Educatión való megjelenéséért felelős főszervező a kiállítás háttérmunkálataiba avatott be bennünket:

Évről évre folyamatosan növekszünk mind négyzetméterben, mind a stand mögött álló tájékoztató emberek számát illetően: idén körülbelül 260 fő dolgozott az ELTE pultja mögött. A szervezésben egy szűkebb, 10-15 fős stáb segített nekem. Gyakorlatilag megtripláztuk mind területben, mind létszámban az öt évvel ezelőtti megjelenésünket. A számok azt mutatják, hogy egy Educatio alatt 8-9000 ember fordult meg az ELTE standjánál, akiket már minőségi tájékoztatásban tudunk részesíteni. Talán a legjobb része az egésznek, és úgy gondolom, nagyon nagy szó, hogy ennyi lelkes ember dolgozik az egyetemért.


Báli Bernadett, Bakos Kyra

Az érdeklődők fogadásában, tájékoztatásában komoly szerepet vállaltak hallgatóink is. Bakos Kyra és Ferkó Réka (nemzetközi gazdálkodás alapszak) szerint a legtöbb kérdést a ponthatárokkal és az angol nyelvű képzéssel, illetve a gazdálkodási és menedzsment és a nemzetközi gazdálkodás szakokkal kapcsolatban kapták.

Kyra: Azt látom, hogy az érdeklődők nincsenek tisztában a dolgokkal annyira, mint amennyire mondjuk mi voltunk egy évvel ezelőtt. Nagyon sokan kérdezték, hogy hogyan megy a pontozás a felvi.hu-n keresztül – ez például meglepő volt.
Réka: Annyival jobb a helyzet, hogy mi már itt vagyunk mint hallgatók, akiktől lehet kérdezni. Ez szerintem sokat jelent, mert mindenki szeretne testközelibb, közvetlen hallgatói forrásból tájékozódni. De persze mellettünk itt vannak az oktatók és az intézetvezetők is, akik tudnak segíteni.Itt személyesen kapod meg az információt olyanoktól, akik már átélték a felvételit, és az adott egyetemre járnak.

Bedő Fanni Nagykanizsáról érkezett. Őt a hallgatókat érdeklő fő kérdésekről, az egyetemek közötti választás szempontjairól kérdeztük.

Azért jöttem, mert érdeklődni szeretnék a továbbtanulással kapcsolatban. Van már pár egyetem, amit kinéztem magamnak, most megpróbálom megtudakolni, hogy ezeken milyen az oktatás, milyenek a lehetőségek. Itt, a GTI standjánál a pénzügy és számvitel szakról beszélgettem most, és kifejezetten tetszik, és amit hallottam, meggyőző volt. Szerintem sokat segít, hogy kicsit közelebbről kapunk információkat az egyetemi életről. Az oktatók mellett vannak hallgatók is, akik segítenek az eligazodásban, szóval nagyon hasznos tud lenni, ha valaki még nem tudja merre akar menni.


Ferkó Réka, Bedő Fanni

Azok, akik bővebb tájékoztatást szeretnének kapni a GTI képzéseiről, 2019. február 6-án szerdán megtehetik még ezt „last-minute” jellegű, utolsó nyílt napunkon. A részletes program – regisztrációs lehetőséggel – itt érhető el.

Galéria

Galéria

0

/

0

0

/

0