Mesterszakosok bevetésen – az eset sikeresen megoldva

Kraszovszkaja Zlata | 2021.04.12.
Mesterszakosok bevetésen – az eset sikeresen megoldva

Balog Orsolya Ágnes ebben a félévben nyert felvételt az ELTE Gazdálkodástudományi Intézet vezetés és szervezés mesterképzésére. Az első GTI-s élményéről kérdeztük, ahol a négytagú ELTE-Elit Alakulat csapat kapitányaként vett részt az Országos Esettanulmányi Verseny intézeti fordulóján

– Honnan értesültetek a versenyről? 

Érdekes egybeesés, hogy az Esettanulmányi Verseny felhívása az első e-mailek között érkezett a postafiókomba az Intézettől, mivel idén kezdtem meg mesterszakos tanulmányaimat az ELTE GTI-n. Látva a lehetőséget, és figyelembe véve, hogy új egyetem és új szak, úgy gondoltam, hogy „miért ne?” alapon belevágok.

– Egyedül indultál neki, és útközben jött létre a csapat, vagy már tudtad, mely hallgatótársaiddal szeretnél jelentkezni a versenyre?

Az esetemben az előbbi érvényesült. Miután megfordult a gondolataim között, hogy indulni szeretnék a versenyen, felvetettem Krisztinek – akivel online ismerkedtünk össze – az ötletet, és ő rögtön rábólintott. Ezt követően Kriszti bevonta Dávidot és Rékát a társaságba, így összeállt egy négy mesterszakos hallgatóból álló csapat, az ELTE-Elit Alakulat.

– Milyen történet fűződik a csapatnév megszületéséhez? 

Ez enyhén vicces szituáció volt, mert nem mi találtuk ki az ELTE-Elit Alakulat nevet. Épp az első Teams-beszélgetésünk keretein belül ötleteltünk, hogy mi lehet a legmegfelelőbb számunkra. Próbáltunk olyan nevet kiválasztani, ami jól hangzik, az egyetem is szerepel benne, és ha elképzeljük az oklevélen, akkor jól néz ki. Hosszas gondolkodás után a mellettem ülő barátom állt elő az ELTE-Elit Alakulat javaslattal. Mivel mindenkinek tetszett az ötlet, és nem merült fel ennél jobb, erre esett a választás.

– Mi motivált titeket arra, hogy jelentkezzetek az Országos Esettanulmányi Versenyre?

A fő mozgatórugó a kíváncsiság volt, mivel Dávidon kívül mi még nem vettünk részt ilyen eseményen. Szerettünk volna tapasztalatot szerezni, és látni azt, hogy milyen egy esetmegoldó verseny. Miután kézhez kaptuk a megoldandó MOL Limo-esetet, azt kell mondanom, hogy azzal együtt egy újabb motivációs faktor jelent meg, mivel számunkra nagyon izgalmas volt a téma. Ezt követően a célunk a feladat minél jobb teljesítése volt, hogy bejussunk az országos fordulóba, ahol képviselhetnénk a GTI-t.

– Tanácsadó csapatként kellett megoldani az esettanulmányt. Felosztottátok a feladatokat, vagy inkább közösen dolgoztátok ki az üzleti javaslatokat?

Azt mondanám, hogy mind a kettő jellemezte a csapatmunkánkat. Először egy ismerkedős bemutatkozást tartottunk, mert igazából nem tudtunk sok mindent egymásról. Ezt követően egy „brainstorming” következett, hogy lássuk, milyen megoldásokkal szeretnénk feldolgozni az esetet. Meglepetésünkre annyi ötlet és javaslat született, hogy ezt követően szelektálni kellett, melyeket alkalmazzuk ténylegesen. Végül szétosztottuk a feladatokat, figyelembe véve, hogy mindenki a számára legérdekes esetrészt kapja, mert azt tudja jól előadni később. Ebből kifolyólag a prezentáció felépítése is elkezdett körvonalazódni. Már az elejétől kezdve, napról napra egyre több elem épült be a prezentációba, mivel egységesen mindenki kivette a részét a csapatmunkából. Egy szuper „team” kovácsolódott össze, és úgy gondolom, ez hozzájárult ahhoz, hogy továbbjutottunk az intézeti forduló legjobb három csapatába.

– Hogy éreztétek magatokat a versenyen?

A zsűrinek köszönhetően egy igazán kellemes környezet jellemezte az online eseményt. Ilyen szituációkban szerintem mindenki kicsit félve vág bele, mert nem tudja, milyen lesz az értékelő bizottság, de számunkra – ezt az egész csapat nevében mondhatom – pozitív csalódás volt. Örültünk annak is, hogy nem első, második és harmadik helyezettet hirdettek, hanem a legjobb három csapat került kiválasztásra. Szerintünk a kihirdetésnek ez a formája jobb érzés volt a csapatok számára is.