„Mi is Ti vagyunk!” – beszélgetés a GTI HÖK elnökével

2020.03.11.
„Mi is Ti vagyunk!” – beszélgetés a GTI HÖK elnökével
Kutasi Botond másodéves pénzügy mesterszakos hallgatója az Intézetnek, ezenkívül az ÁJK jogász képzését végzi levelező szakon. Az egyetem mellett, kihasználva a mesterképzés beosztása által biztosított lehetőségeket, a munka világában is kamatoztatja a megszerzett tudást. Alapszakos diplomáját a Műegyetemen szerezte gazdálkodási és menedzsment szakon. Tavaly március óta gazdasági alelnökként tevékenykedett a GTI Hallgatói Önkormányzatában, február óta pedig az elnöki pozícióval járó teendőket látja el. 

Milyen előnnyel jár az, hogy mesterszakos hallgatója vagy az Intézetnek?
Alapvetően szélesebb összefüggésekben tudja vizsgálni az ember a dolgokat. Az elmúlt években nekem személy szerint hatalmas szerencsém volt. A munkám során olyan személyekkel kerültem kapcsolatba az irodában, akiktől rengeteg dolgot tudtam tanulni a vezetés területén. Cégvezetőkkel, gazdasági szakemberekkel álltam és állok kapcsolatban, akiktől számtalan praktikát, tudnivalót tudok ellesni arról, hogy hogyan lehet sikeresen, s hatékonyan vezetni. Vagy éppen azt, hogy milyen buktatókra kell figyelni a működés során, melyek azok a tevékenységek, folyamatok, amelyek feleslegesen lassítják egy szervezet reagáló képességét. 

Mennyit ad hozzá az elnökségi munkádhoz, hogy egy másik egyetemen végeztél alapszakon?
Véleményem szerint itt is azt hozhatom fel a hallgatói élet szempontjából előnyként, hogy volt szerencsém megismerni egy másfajta egyetemi gondolkodásmódot, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Így egy olyan szélesebb látókörre tettem szert, amelynek szeretném minden hasznát a GTI HÖK tevékenységén keresztül az Intézet hallgatói, vagyis a mi érdekünkben felhasználni. 

Milyen módszerekkel tervezed elősegíteni a gördülékeny közös munkát?
Több területen is vannak terveim, amelyeket szeretnék megvalósítani. Egyrészről szeretném minél „hallgatóközelibbé” tenni a tevékenységünket a különböző eseményeinkbe, munkánkba való nagyobb mértékű bevonással. Másrészről, főleg az elnökség terén szeretném az eddigi megkezdett irányt mind folytatni, mind egy professzionálisabb működés irányába mozdítani. Gondosan ügyelnék arra, hogy a professzionálisabb működés ne túlzott bürokráciába csapjon át, hiszen azzal éppen azt a lendületességet vesztené el a szervezet, melyre Hallgatói Önkormányzatként véleményem szerint a legfőbb szüksége van. Az elnökségi fogadóórák rendszerével szeretném a hallgatók számára emberközelivé tenni a szervezetet, hogy a kérdéseikkel, problémáikkal személyesen is tudjanak hozzánk fordulni. Most, a kezdetekben az lesz a legfőbb feladat, hogy tisztázásra kerüljenek a feladatkörök. S itt nem csupán az Alapszabályban is rögzített feladatokra gondolok, hanem az operatív munkában is mindig legyen egy kijelölt felelős, projektmenedzser, akinek a felelőssége az adott feladat, koordinálása, figyelemmel tartása. 

Mi a mottód?
A HÖK-ös tevékenységem mottójára a nyár folyamán találtam rá. „Mi is Ti vagyunk!” Ez volt a csapatunk mottója is a kampány során. Hiszen minden tevékenységünk, amely hatással van a hallgatókra, hatással van ránk is. Ugyanolyan hatással. Ott ülünk közösen ugyanazokon az előadásokon, egyazon zh-k, vizsgák felett ráncoljuk a homlokunkat, vagy éppen egymás mellett táncolunk a szemeszternyitón. Rendkívül fontosnak tartom, hogy ezt a mottót a hallgatók ne felejtsék el és bátran forduljanak hozzánk. 

Mi az eddigi legjobb emléked a GTI-s időszakból?
Fogós kérdés…  Számos, vagy talán inkább számtalan kellemes emlékem van az elmúlt másfél évből. A saját gólyatáborom, az első GTI-s partyk… De talán az idei Gólyatábor záró estéjét tudnám kiemelni. Amikor szervezők, csoportvezetők, gólyák közösen roptuk a GTI gólyatáncát. Akkor ott egy nagy egésszé állt össze az, amelyen akkor már hónapok óta dolgoztunk. Ott éreztem igazán azt, hogy igen, ez az, amiért dolgozunk: hogy a hallgatóknak minél nagyszerűbbek legyenek a GTI-s évei.