Neked való gazdasági képzést keresel? Segítünk!

2018.11.12.
Neked való gazdasági képzést keresel? Segítünk!
E mottó jegyében tartotta meg az idén hatodik alkalommal megrendezett ELTEfeszten a rengeteg érdeklődőt vonzó tájékoztatóját a Gazdálkodástudományi Intézet.

A tájékoztatókat Andor György intézetigazgató-helyettes tartotta, aki a gazdasági szakokra való felvételizés problémáját az érettségi előtt álló fiatalok szemszögéből közelítette meg. Ma Magyarországon – emelte ki – több mint harminc egyetem és főiskola kínál gazdasági képzéseket: a kérdés az, hogy a leendő hallgatók szempontjait nézve mely egyetem és szak mellett érdemes dönteni. Nemcsak az ELTE képzései mellett érvelt, hanem azokra a kínálati eltérésekre is felhívta a figyelmet, amelyek egy jó jelentkezési döntést megalapozhatnak. Mint elmondta, három fő mérlegelendő szempont emelhető ki: az egyetem presztízse, az egyetem által biztosított egyéb lehetőségek és a nyújtott képzés szakmai sajátosságai. 

Az ELTE hosszú évek óta az ország elsőszámú egyeteme, színvonalával és gazdag képzési kínálatával a világ felsőoktatási toplistáin az első két-három százalékhoz tartozó elitegyetem. Gazdasági képzési kínálata is igen széles: 2019 őszén számos ilyen szakja közül lehet majd választani. A gazdálkodási és menedzsment, a nemzetközi gazdálkodás, a pénzügy és számvitel, valamint a kereskedelem és marketing alapszakok közül az első kettő általánosabb, a második kettő specializáltabb – ami a GTI képzéseit egyedivé teszi, hogy az első félévekben a képzések között még szabadon lehet váltani.

Ahogy a nyelvek között is. A tárgyak döntő része minden szakon választható angolul, a nemzetközi gazdálkodás és a pénzügy és számvitel szakokat pedig teljes egészében lehet angolul is teljesíteni: aki itt végez, nemcsak a legmodernebb, piacképes tudást szerzi meg, de az angol szaknyelv használatát is felsőfokon sajátítja el – minden külön díj vagy költség nélkül. A hallgatók nagy szabadságot kapnak tantervük összeállításában is: a szaktárgyakon kívül azokra a területekre specializálódhatnak – legyen az az üzleti jog, az üzleti kommunikáció vagy akár a társadalomtudományok számos területe – amelyek terveik valóra váltását leginkább segíthetik. Mindezt az Intézet ösztöndíjrendszerrel is támogatja, amely – meghatározott feltételek teljesítése esetén – félévente igen jelentős összeggel csökkentheti a képzési költségeket. 

A tájékoztató végén Andor György kitért a leggyakrabban felmerülő hallgatói kérdésekre, és bejelentette a GTI soron következő nyílt napjait is. November 21-én és december 12-én 15.00 órától az alapképzésekről a Gólyavár Pázmány termében tudhatnak meg többet azok, akik most a Fesztre nem tudtak eljönni. A várható nagy érdeklődésre tekintettel érdemes már most regisztrálni – ezt az érdeklődők itt tehetik meg. Az újdonságokról, hírekről legközvetlenebbül az Intézet Facebook-csoportjából tájékozódhatnak az érdeklődők – ide kattintva lehet csatlakozni.

GTI az ELTEfeszten – galéria

GTI az ELTEfeszten – galéria

0

/

0

0

/

0